Domů > Novinky

SeneCura SeniorCentrum Hradec Králové

Novinky

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby - 21. září

21. 9. 2022 | Centrála

Podle Státního zdravotního ústavu bude v roce 2050 v Česku přes 280.000 lidí s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Světový den Alzheimerovy choroby, který připadá každoročně na 21. 9., pomáhá zvýšit povědomí o této nemoci. Jak tuto nemoc rozpoznat? A co dělat v případě, že na ni máte například u osoby v rodině podezření?

Zahradní slavnost v SeniorCentru Hradec Králové

14. 9. 2022 | Hradec Králové

Ve středu 7. 9. 2022 proběhla v našem SeniorCentru Zahradní slavnost, na kterou jsme se jako každý rok všichni velmi těšili.

Dožínky v SeniorCentru Hradec Králové

7. 9. 2022 | Hradec Králové

Žně bývaly zásadní událostí roku a u nás v SeniorCentru Hradec Králové jsme si je rádi připomněli právě v posledním týdnu měsíce srpna.

SeniorCentrum Hradec Králové vás zve na zahradní slavnost 7. září

2. 9. 2022 | Hradec Králové

Přijďte strávit příjemné odpoledne s Vašimi blízkými a našimi klienty na zahradě domova. Akce se koná ve středu 7. září od 14:15.

První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli nový domov pro seniory

30. 8. 2022 | Centrála

Skupina SeneCura oficiálně otevřela svůj v pořadí 17. domov pro seniory v České republice a 3. v kraji Vysočina. V Humpolci vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru. Slavnostního otevření se zúčastnili jak zástupci vedení společnosti, tak kraje a místní samosprávy.

Výlet do Zooparku Stěžery s klienty SeniorCentra Hradec Králové

26. 8. 2022 | Hradec Králové

Dne 24. 08. jsme se vydali s klienty našeho SeniorCentra v Hradci Králové na plánovaný výlet do rodinného zooparku v obci Stěžery.

Nové číslo našeho SeneCura Magazínu

25. 8. 2022 | Centrála

Milí čtenáři, srdečně vás zdravíme s dalším vydáním našeho magazínu, tentokrát v nové vizáži. Doufáme, že se vám bude líbit. Rádi bychom vás informovali o vývoji skupiny SeneCura, která se k naší radosti opět rozrostla.

Veselé odpoledne s harmonikou v SeniorCentru Hradec Králové

13. 8. 2022 | Hradec Králové

O zábavu se nám ve čtvrtek 18. 07. postaral harmonikář z Litomyšle pan Václav Boštík. Bylo to příjemné letní odpoledne.

Indické dny v SeniorCentru Hradec Králové

2. 8. 2022 | Hradec Králové

Gurmánské dny v měsíci červenci byly věnovány Indii. Klienti se mohli těšit na ochutnávku osvěžujícího okurkového lassi s koriandrem či indickou polévku z červené čočky.

Zmrzlinový pohár splněným ročním přáním

23. 7. 2022 | Hradec Králové

S našimi klienty SeniorCentra v Hradci Králové jsme zašli do místní kavárny, kde si klienti kromě výborné kávy pochutnali na velkém zmrzlinovém poháru.

Kreativní činnosti klientek SeniorCentra Hradec Králové

4. 7. 2022 | Hradec Králové

Klientky našeho SeniorCentra v Hradci Králové se velmi rády zapojují do kreativních činností. Vyrobily ze samotvrdnoucí hmoty mističky v podobě listů, které poté nabarvily a pustily se také do malby květin.

Anglie a Irsko v SeniorCentru Hradec Králové

3. 7. 2022 | Hradec Králové

Anglie a Irsko byly jasným zadáním pro aktivity měsíce června v našem SeniorCentru v Hradci Králové. Klienti vyrobili dekorace v podobě knírů, kuchyně připravila místní speciality. Vyprávěli jsme si také o cestách po těchto zemích.

Hudebník Vladimír Pecháček v SeniorCentru v Hradci

12. 6. 2022 | Hradec Králové

V úterý 07. 06. 2022 zavítal do našeho SeniorCentra v Hradci Králové člen skupiny Šlapeto Vladimír Pecháček. Svými veselými písničkami nás nejen potěšil, ale i rozezpíval.

Sportovní den v SeniorCentru Hradec Králové

8. 6. 2022 | Hradec Králové

Naši klienti SeniorCentra v Hradci Králové velice rádi soutěží, a proto jsme se jim rozhodli přichystat sportovní den. Soutěžilo se několika disciplínách, jako byl například bowling či hod kroužkem na tyče.

Canisterapie v SeniorCentru Hradec Králové

6. 6. 2022 | Hradec Králové

Canisterapie má neuvěřitelný léčebný efekt téměř u většiny našich klientů. Paní Eva přivedla do našeho SeniorCentra v Hradci svého chundelatého kamaráda jménem Hoši a společně potěšili klienty vřelým dotykem zvířecích tlapek.

1 2 10 11