SeneCura SeniorCentrum Hradec Králové

Den matek v SeniorCentru Hradec Králové

Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V České republice tradičně připadá na druhou květnovou neděli, ale v některých zemích se slaví i dříve. V České republice se Den matek začal slavit až po roce 1989, po pádu komunismu.

U nás v SeniorCentru Hradec Králové jsme Den Matek oslavili už 11. května. V rámci oslav si klienti pochutnali na výborném občerstvení, které si sami  o den dříve připravili i  s aktivizačními pracovnicemi. Společně jsme si povídali o tomto krásném svátku všech maminek, které bylo zakončeno přednesem básniček dětmi aktivizačních pracovnic. Užili jsme si krásné a příjemné dopoledne v doprovodu písní Karla Gotta

Den matek patří spíše k anglosaským svátkům, v Česku nemá velkou tradici. U nás se spíš vždycky slavilo MDŽ. Na druhou stranu právě MDŽ má značně pochroumanou pověst tím, jak byl Mezinárodní den protlačován jako svátek žen za socialismu.

Oproti tomu je Den matek nevinný jak okvětní plátek růží, co mámě donesete, až si na ni v květnu vzpomenete. A není vlastně důvod, proč si i tento rok na Den matek nepřipomenout, že máma si všechny dárky, čokolády a květiny zaslouží.

 

Předchozí článekDalší článek